ako si vybrať obuv

Ako si vybrať obuv? Tieto praktické tipy by ste mali poznať!

adm. cs-cart
14/07/2022
3

Ako si vybrať obuv? Tieto praktické tipy by ste mali poznať!

Chystáte sa kupovať novú obuv? Nezáleží na tom, či vyberáte dámske, pánske alebo detské topánky. Všímať by ste si mali viacero dôležitých vecí. Poradíme vám, čomu je dôležité venovať pozornosť a čo robiť, aby vám obuv vydržala slúžiť čo najdlhšie. 

V dnešnej dobe si môžete vyberať spomedzi nekonečného množstva rôznych topánok. Pri voľbe tých najlepších pre vás alebo vaše dieťa by ste si mali v prvom rade ujasniť, na čo ich budete používať


Obuv na leto

V lete je mimoriadne dôležité, aby obuv umožňovala chodidlám správne dýchať. Pokiaľ topánky nie sú dostatočne priedušné, dochádza k nadmernému poteniu, ktoré zvyšuje riziko vzniku plesní a iných kožných ochorení. 

Pánska obuv na leto

Pre pánov sú na leto ideálne priedušné mokasíny, ktoré umožňujú celému chodidlu ľahko dýchať. Vyrobené sú z kvalitných materiálov, ktoré veľmi dobre odolávajú aj vysokým teplotám a slnečnému žiareniu. Vyberať si môžete spomedzi rôznych štýlových, no zároveň praktických a pohodlných modelov. 

Dámska obuv na leto

Pre dámy sú perfektnou voľbou tiež priedušné mokasíny. Zaujímavú alternatívu predstavujú dámske baleríny, ktoré sú mimoriadne štýlové. Vhodné sú na každý deň a ich výhodou je rýchle obúvanie či vyzúvanie.

Praktický tip: Ak vám maximálne záleží na vašom zdraví, rozhodnúť sa môžete pre dámsku zdravotnú obuv. Tá má anatomicky tvarovanú stielku, takže podporuje držanie tela a zlepšuje prekrvenie. Ortopedická obuv je vhodná do práce, ale aj na vychádzky. 

Detská obuv na leto

Deti milujú štýlové tenisky a botasky. Tie veľmi dobre držia na chodidle a zabezpečujú vynikajúcu oporu aj pri behaní. Zároveň sú perfektne priedušné. 

Obuv na zimu a do nepriaznivého počasia

Pri zimnej obuvi je kľúčové, aby čo najlepšie chránila chodidlá pred chladom. Mala by byť nepremokavá a odolná voči poškodeniu. Zároveň však dbajte na to, aby dobre dýchala. Moderné materiály sú nepremokavé, avšak zároveň dokážu prepúšťať pary znútra von, takže zabraňujú nadmernému poteniu chodidla.

Nezabúdajte: Pri výbere zimných topánok si všímajte aj podrážku, ktorá by mala byť protišmyková.

Ak hľadáte pracovnú obuv do nepriaznivého počasia, skvelou voľbou budú gumáky. Zakúpiť si môžete aj modely s vyberateľnou vložkou, ktorá chráni pred chladom až do -30 °C. 

Kvalita a štýl

Pánska, dámska a detská zimná obuv na zimu z našej ponuky si vás získa svojou vysokou kvalitou, výbornou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a chladu, ale aj štýlovým moderným dizajnom

Obuv na domáce nosenie

Na nosenie po dome sú skvelou voľbou kvalitné papuče alebo šľapky, ktoré dokonale chránia pred chladom od podlahy. Výhodou papúč je skutočnosť, že sa nevyzúvajú a dobre držia na nohe. Vhodné sú hlavne v prípade, že doma máte schodisko – nehrozí, že sa vám papuča pri kráčaní po schodoch vyzuje a dôjde k úrazu. 

Výber správnej veľkosti

Dĺžku chodidla si môžete doma zmerať tak, že sa postavíte na papier veľkosti A4, pätu si dáte na jeho koniec a ceruzkou si vyznačíte polohu najvzdialenejšieho bodu chodidla – zvyčajne je to palec. Vyznačenú vzdialenosť následne môžete odmerať pravítkom alebo iným meradlom.

Najlepšie jemať v topánke istú rozmerovú rezervu, ideálne na úrovni 0,5 – 1 cm. Chodidlo totiž počas dňa v závislosti od prekrvenia môže trochu meniť veľkosť. 

Ako sa starať o topánky?

Základom starostlivosti o topánky je pravidelné čistenie. Používajte na neho prípravky určené na obuv, nie hocijaký čistič. Vyhnete sa tak riziku poškodenia materiálu. Po vyčistení odporúčame zimné topánky naimpregnovať, aby získali ešte lepšiu vodeodolnosť. Pri skladovaní si dávajte pozor, aby topánky neboli v príliš vlhkom prostredí.

Široký výber kvalitnej obuvi pre mužov, ženydeti nájdete v našej ponuke. Stačí si vybrať!  

 

Komentáre

Priemerné hodnotenie hviezdičkami::
2.67 (3 recenzie Celkom)
 • 5 hviezdičiek
  0
 • 4 hviezdičiek
  0
 • 3 hviezdičiek
  2
 • 2 hviezdičiek
  1
 • 1 hviezdičiek
  0
Zobraziť recenzie s:
5 hviezdičiek (0 recenzia)
4 hviezdičiek (0 recenzia)
1 hviezdičiek (0 recenzia)
Privítala by som väčší rozsah informácií...
Aj ja by som privítala viac
***